Aktuality

24.03.2023, 01:40


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Moje chvilka slávy aneb Obrázky ze šuplíku

publikováno: 2. 11. 2009
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

„Moje chvilka slávy aneb Obrázky ze šuplíku“, to je název cyklu výstav obrazů našich dětských čtenářů. Tyto výstavy jsou nápadem naší knihovnice Věry Čalounové , která je bude pravidelně připravovat a organizovat. Každá výstava tak, jak je zvykem bude zahájena vernisáží a obrazy budou vystaveny celý měsíc na dětském oddělení. Dnes se konala první slavnostní vernisáž.
Prvním vystavujícím je Gabriela Moravcová, žákyně 7. třídy 1. ZŠ Komenského v Chodově, která si pozvala své přátele, rodinu , třídní paní učitelku a paní ředitelku ze své školy. Vernisáž zahájila paní Čalounová společně s Gábinou Moravcovou, přičemž Gábina odpovídala na dotazy ohledně své tvorby. Jak se po vernisáži Gábina svěřila, měla zpočátku velkou trému, která jí ale postupně opustila. Jak sama říká“ Moc se mi to líbilo a jsem ráda, že jsem své obrázky vystavila“. Po skončení vernisáže na ní opravdu bylo vidět jak je šťastná.
Dále promluvila také paní Mgr. Iva Šípová, která je ředitelkou 1. ZŠ v Chodově, ve svém projevu Gábině popřála mnoho úspěchů a uvedla, jak je hrdá, že má ve škole tak nadané žáky.
Dále promluvila ředitelka Městské knihovny, její slova o tom, aby si Gábina až z ní bude třeba jednou slavná umělkyně a bude vystavovat v opravdové galerii, aby si vzpomněla na paní knihovnici Věrku, která jí uspořádala první vernisáž dojala většinu přítomných, ale hlavně maminku Gábiny. Ta byla pyšná na Gábinu za to, že měla tu odvahu a pochlubila se veřejnosti svými obrázky. Na úžasné atmosféře celé vernisáže se podíleli svým vystoupením žáci a paní učitelka ze Základní umělecké školy v Chodově.
Tímto bychom chtěli poděkovat paní Iloně Juhásové, ředitelce ZUŠ Chodov, která nám vystoupení zprostředkovala. A jsme rádi, že nám přislíbili účast na dalších vernisážích. Pro návštěvníky bylo připraveno občerstvení ,přičemž se samozřejmě nezapomnělo na šampaňské. Nejenom pro začínající umělkyni Gábinu a její rodinu, ale pro všechny účastníky to byl nádherný zážitek. Doufáme, že tato vernisáž nebude poslední ,a že se najdou další mladí umělci, kteří se s námi podělí o svá díla.

Sokolovský deník č. 237 – 10.10.2009
Týdeník Sokolovska č. 41- 14.10.2009