Aktuality

19.10.2021, 10:58


Literární soutěžBurza knihJazz v podkrovíOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


„Výtvarná výchova“ s Adolfem Dudkem, tentokrát pro dospělé

publikováno: 07. 11. 2009
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

V sobotu 7. listopadu se na dětském oddělení chodovské knihovny konala Výtvarná výchova pro dospělé. „Vyučujícím“ byl grafik, ilustrátor a výtvarník Adolf Dudek, který je v těchto dnech hostem naší knihovny.

Se svým nepřekonatelným humorem ze svých žáků udělal šikovné kreslíře. I já patřím k těm, co si myslí, že by nenakreslili hezký obrázek i kdyby na tom závisel jejich život. Ale kresby, které jsem si stejně jako ostatní účastníci z tohoto semináře odnesla, mě přesvědčily, že nejsem zase až tak ztracený případ. Pod vedením pana Dudka se výuka kreslení změní v úžasnou zábavu, a každý bez rozdílu zjistí, že pokud umí nakreslit základní tvary zvládne opravdu všechno. Seminář byl ukončen posezením všech účastníků u malého občerstvení.
Příznivcům pana Adolfa Dudka mohu prozradit, že přijal pozvání naší knihovny na příští rok.
V říjnu 2010 se tak všichni můžeme těšit na další „Malování s úsměvem“.

Sokolovský deník č. 262 – 10.11.2009