Aktuality

24.03.2023, 01:37


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Lesní pedagogika v knihovně

publikováno: 26. 04. 2010
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekCo má společného les a knihovna? Odpověď na tuto a spoustu dalších otázek o lese a jeho obyvatelích se dozvěděli žáci základních škol v chodovské knihovně. Hostem knihovny byl koordinátor lesní pedagogiky pan Svatopluk Šedivý z Krajského ředitelství Lesů ČR v Karlových Varech. Během tří dnů uspořádal devět besed, kterých se zúčastnilo přes tři sta žáků prvních až sedmých tříd.

clanekDěti se dozvěděly, jak dlouho trvá, než vyroste strom, jaká je práce lesníků, co se může v lese sbírat a trhat a co ne, nebo jak se mají lidé v lese chovat. Poznávaly různá lesní zvířata, dozvěděly se zajímavosti o jejich chování, o potravě, či zda jsou to škůdci nebo jsou naopak lesu prospěšná. Kromě toho, že pan Šedivý jim odpovídal na vše, co je zajímalo, měly děti možnost prohlédnout si a „osahat“ paroží jelena, daňka nebo srnce a spoustu dalších zajímavých exponátů.
Besedy byly přizpůsobené věku dětských návštěvníků a byly opravdu skvělé. Nejenže se děti dozvěděly spoustu nového o lese a jeho obyvatelích, ale besedy zaujaly i paní učitelky a knihovnice. “Beseda se nám moc líbila a určitě bychom rádi využily nabídku vyzkoušet si lekci lesní pedagogiky přímo v lese“ shodly se při loučení paní učitelky.