Aktuality

24.03.2023, 02:18


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


LISTOVÁNÍ - Ekonomie dobra a zla

publikováno: 25. 03. 2010
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

Jednou z mnoha akcí, které si pro své návštěvníky připravila chodovská knihovna na Březen – měsíc čtenářů bylo i Listování. Děti se tentokrát pobavily při scénickém zpracování knihy Ztraceni v čase od spisovatelky Petry Braunové. Představení se jim tak líbilo, že si knihu Ztraceni v čase chtěly hned na dětském oddělení půjčit. Dalším představením byl Kvak a Žbluňk, které navštívily děti z 1 až 3 tříd s družinou.

clanekDospělí návštěvníci chodovské knihovny se během večerního představení knihy Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla, přesvědčili o tom, že ekonomie může být zábava. Kniha Tomáše Sedláčka získala titul Nejprodávanější kniha roku 2009. Není to kniha o ekonomii jako takové, spíše se zamýšlí nad tím, jak se ekonomie prolíná s historií a to se také herci Lukáš Hejlík a Alan Novotný snažili ve svém vystoupení zachytit. Nemalou měrou k tomu přispěl i pan Sedláček, který nejenom že byl hostem Listování, ale také sám vystupoval. On sám k tomu na úvod představení řekl:“ Měl jsem období, kdy jsem si přál stát se hercem, ale nakonec jsem se stal ekonomem, ale jsem rád, že jsem si to herectví mohl vyzkoušet a kdoví, třeba ze mě jednou herec bude“. Úžasné herecké ztvárnění knihy skvěle dokreslila scénická hudba a stylové černobílé oblečení obou protagonistů, to mělo symbolizovat právě dobro a zlo.
Po skončení představení bylo pro návštěvníky připraveno na dětském oddělení občerstvení. Při něm si mohli popovídat s Tomášem Sedláčkem, Petrou Braunovou, Alanem Novotným a Lukášem Hejlíkem popovídat nejen o představení. Pan Sedláček také zájemcům podepisoval svou knihu. Na další Listování si musíme počkat do listopadu, ale určitě to bude stát za to.