Aktuality

19.10.2021, 10:04


Literární soutěžBurza knihJazz v podkrovíOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


Netradiční hudební nástroje si vyzkoušeli i děti.

publikováno: 14. 04. 2010
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekAlternativní hudba, tak se jmenovala trochu netradiční beseda, která se konala v podkroví chodovské knihovny. Členové skupiny Primitivové neznámé kultury Michal Fejt a Lev Havlíček návštěvníkům přiblížili různé netradiční hudební nástroje. Nejenom, že o každém nástroji něco pověděli, ale také předvedli, jak se na něj dá hrát. To si ostatně mohli vyzkoušet návštěvníci sami. Nejvíce to asi ocenily děti, ale ani dospělí nezůstali pozadu a užívali si to nakonec stejně jako děti. Komu se také povede zahrát si na zvonek nebo misku či vyzkoušet jak zní roztočená plastová trubka.

clanek„Bylo to vážně skvělé, opravdu se mi to moc líbilo a hlavně mě překvapilo, na co všechno se dá hrát“ řekl po skončení besedy jeden z návštěvníků. Dá se říci, že netradiční přístupy k vytváření a hraní hudby, které pan Fejt a pan Havlíček předvedli, návštěvníky opravdu zaujaly.