Aktuality

24.03.2023, 02:08


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Vernisáž "Moje chvilka slávy aneb Obrázky ze šuplíku" Veroniky Hegenbartové

publikováno: 03. 05. 2010
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová


clanekPrvní pondělí v měsíci patří v chodovské knihovně výtvarnému umění a ani to květnové nebylo výjimkou. V rámci cyklu výstav Moje chvilka slávy aneb obrázky ze šuplíku bude v květnu své obrázky vystavovat Veronika Hegenbartová ze 4. A ze Základní školy Komenského v Chodově. Na vernisáž si kromě rodičů a prarodičů pozvala i své kamarády a také svou třídní paní učitelku Markétu Lehečkovou. Po úvodním přivítání všech návštěvníků paní knihovnice Věra Čalounová Veroniku krátce vyzpovídala.
Poté následovalo hudební vystoupení souboru ZUŠ „Každý vyhrává“, ve složení K. Zulegerová, J. Janovský, J. Basl, P. Olšmíd a K. Kočí. Ti v doprovodu p. učitele Eduarda Bartůška zahráli a zazpívali písně od skupin Čechomor , Divokej Bill a UDG. Jejich vystoupení mělo obrovský úspěch. Pak už následoval slavnostní přípitek, který pronesla ředitelka knihovny Hana Nemčičová. Po přípitku se rozproudila volná zábava.
Vystavené obrázky si mohou návštěvníci dětského oddělení prohlížet během celého května a musím říct, že je rozhodně na co koukat. Veronika tvoří své obrázky různými technikami, takže je tu k vidění i květina malovaná na textil a další opravdu krásná dílka. Knihovnice nejvíce zaujal obrázek nazvaný „Vesmír“, který Veronika zhotovila s pomocí tatínka technikou airbrush. „Tenhle obrázek bych si klidně pověsila do bytu a nikoho by ani nenapadlo, že je dílem devítileté školačky“ prohlásila paní knihovnice Věrka. V červnu bude chvilka slávy patřit Monice Hanušové.