Aktuality

25.04.2017, 12:38


Slet čarodějnic



Výtvarná soutěž Čarodějnice a čarodějové



Soutěž Poznávej přírodu



Teologická přednáška v dubnu



Cvrčkohrátky v dubnu


Pohádkohraní v dubnu



Herní klub v dubnu



Výtvarná dílna v dubnu



Tipy knihkupectví - duben



Návod - čtenářské konto 1



Návod - čtenářské konto 2



Informace o spotřebitelské poradně D-test



Čtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentru



Nabídka vypracování rešerší



Čtečky knih k zapůjčení



Odprodej knih



Certifikát ATIC



Certifikát Český systém kvality služeb


Vernisáž "Moje chvilka slávy aneb Obrázky ze šuplíku" Veroniky Hegenbartové

publikováno: 03. 05. 2010
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová


clanekPrvní pondělí v měsíci patří v chodovské knihovně výtvarnému umění a ani to květnové nebylo výjimkou. V rámci cyklu výstav Moje chvilka slávy aneb obrázky ze šuplíku bude v květnu své obrázky vystavovat Veronika Hegenbartová ze 4. A ze Základní školy Komenského v Chodově. Na vernisáž si kromě rodičů a prarodičů pozvala i své kamarády a také svou třídní paní učitelku Markétu Lehečkovou. Po úvodním přivítání všech návštěvníků paní knihovnice Věra Čalounová Veroniku krátce vyzpovídala.
Poté následovalo hudební vystoupení souboru ZUŠ „Každý vyhrává“, ve složení K. Zulegerová, J. Janovský, J. Basl, P. Olšmíd a K. Kočí. Ti v doprovodu p. učitele Eduarda Bartůška zahráli a zazpívali písně od skupin Čechomor , Divokej Bill a UDG. Jejich vystoupení mělo obrovský úspěch. Pak už následoval slavnostní přípitek, který pronesla ředitelka knihovny Hana Nemčičová. Po přípitku se rozproudila volná zábava.
Vystavené obrázky si mohou návštěvníci dětského oddělení prohlížet během celého května a musím říct, že je rozhodně na co koukat. Veronika tvoří své obrázky různými technikami, takže je tu k vidění i květina malovaná na textil a další opravdu krásná dílka. Knihovnice nejvíce zaujal obrázek nazvaný „Vesmír“, který Veronika zhotovila s pomocí tatínka technikou airbrush. „Tenhle obrázek bych si klidně pověsila do bytu a nikoho by ani nenapadlo, že je dílem devítileté školačky“ prohlásila paní knihovnice Věrka. V červnu bude chvilka slávy patřit Monice Hanušové.