Aktuality

24.03.2023, 01:53


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Březen měsíc čtenářů jsme zahájili Večerníčkem

publikováno: 03. 03. 2011
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekJiž druhým rokem probíhá celostátní akce Březen měsíc čtenářů, do níž se zapojuje zhruba čtyři sta knihoven z celé republiky. K nim patří i chodovská knihovna, která si pro své návštěvníky připravila spoustu zajímavých akcí. Pro děti i dospělé, jsme připravili v netradičním prostředí Čítárny a Síně historie města chodovské knihovny Večerníček. Knihovníci zahráli loutkovou pohádku Kašpárek, Honza a čert. Děti držely palce nejen Rozárce, na níž si dělal zálusk čert, ale i Kašpárkovi a Honzovi, kteří se jí snažili zachránit. A jak to v pohádkách bývá, nakonec vše dobře dopadlo a čert si místo Rozárky odnesl do pekla pyšného rytíře.
Večerníček byl první akcí Týdne čtení, v jehož průběhu se čte na neobvyklých místech, čtou si navzájem různé skupiny návštěvníků nebo se čte v netradičním čase. Týden čtení probíhá od 7. do 13. března, ale akce podporující čtení se mohou pořádat podle možností knihoven během celého měsíce. My jsme si vybrali čtení na netradičních místech, a proto se Večerníček konal v Síni historie města. Následuje čtení na koncertě skupiny Bodlo, která vystoupí v knihovně v pondělí 7. března. Poslední akcí Týdne čtení bude Čtení v kostele, aneb čteme netradičně, které se bude konat v pondělí 14. března v kostele sv. Vavřince.
Kromě těchto akcí se návštěvníci mohou v březnu ještě těšit na cestopisné besedy se Stanislavem Hořínkem a Jiřím Lehejčkem,na Vernisáž výstavy Moje chvilka slávy aneb obrázky ze šuplíku, Rodinku, Výtvarné dílničky anebo Salsa party. Zkrátka každý si najde to své, protože chceme, aby se našim návštěvníkům v knihovně líbilo a dozvěděli se, že knihovna je pro všechny a to nejen v březnu, ale po celý rok.

clanek