Aktuality

19.10.2021, 10:58


Literární soutěžBurza knihJazz v podkrovíOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


Rodinka slaví aneb krok za krokem třetím rokem

publikováno: 04. 03. 2011
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekI kapři mají svou řeč. To a spoustu dalších věcí, si zopakovaly děti s maminkami v chodovské knihovně na březnové Rodince, nazvané Rodinka slaví aneb krok za krokem třetím rokem. Jak název napovídá, na maminky a babičky s dětmi čekalo pásmo básniček, písniček a pohádek,jimiž jsme zavzpomínali na Rodinky z předchozího roku. Děti si sbíráním papírových vajíček připomněly Rodinku, nazvanou Pohádkoví zajíčci, pohádka O koťátku, které zapomnělo mňoukat, byla z květnové Rodinky Kočičí pohádky.
Házení do klauna pak z Dětského dne s Krtečkem, podzimní Rodinku zastoupila říkanka: Koulela se brambora. Koulovačka s papírovými koulemi patřila k prosinci. A tak bychom mohli pokračovat. Nesmím zapomenout ani na Rodinky Co rádi jíme a mlsáme, Ten dělá to a ten zas tohle nebo Máme rádi zvířata. K té právě patřila písnička o tom, jak si zvířátka povídají, díky níž se nejen děti dozvěděly, že i kapři mají svou řeč. Zkrátka děti i maminky si užily dopoledne plné zábavy a smíchu.
Na správné narozeninové oslavě nesmí chybět ani dort. Na té naší si děti pochutnaly na čokoládovém dezertu s lentilkami. Sladkou svačinkou si děti dobily energii na vyrábění, při němž si společně s maminkami vyrobily klauna na špejli. Klauni budou vystaveni na dětském oddělení až do příští Rodinky. Ta se bude konat ve čtvrtek 7. dubna a nazvali jsme ji: „Jaro je tu“.

clanek