Aktuality

24.03.2023, 01:57


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Rodinka slaví aneb krok za krokem třetím rokem

publikováno: 04. 03. 2011
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekI kapři mají svou řeč. To a spoustu dalších věcí, si zopakovaly děti s maminkami v chodovské knihovně na březnové Rodince, nazvané Rodinka slaví aneb krok za krokem třetím rokem. Jak název napovídá, na maminky a babičky s dětmi čekalo pásmo básniček, písniček a pohádek,jimiž jsme zavzpomínali na Rodinky z předchozího roku. Děti si sbíráním papírových vajíček připomněly Rodinku, nazvanou Pohádkoví zajíčci, pohádka O koťátku, které zapomnělo mňoukat, byla z květnové Rodinky Kočičí pohádky.
Házení do klauna pak z Dětského dne s Krtečkem, podzimní Rodinku zastoupila říkanka: Koulela se brambora. Koulovačka s papírovými koulemi patřila k prosinci. A tak bychom mohli pokračovat. Nesmím zapomenout ani na Rodinky Co rádi jíme a mlsáme, Ten dělá to a ten zas tohle nebo Máme rádi zvířata. K té právě patřila písnička o tom, jak si zvířátka povídají, díky níž se nejen děti dozvěděly, že i kapři mají svou řeč. Zkrátka děti i maminky si užily dopoledne plné zábavy a smíchu.
Na správné narozeninové oslavě nesmí chybět ani dort. Na té naší si děti pochutnaly na čokoládovém dezertu s lentilkami. Sladkou svačinkou si děti dobily energii na vyrábění, při němž si společně s maminkami vyrobily klauna na špejli. Klauni budou vystaveni na dětském oddělení až do příští Rodinky. Ta se bude konat ve čtvrtek 7. dubna a nazvali jsme ji: „Jaro je tu“.

clanek