Aktuality

23.01.2018, 13:28


POZOR: Změna víkendové provozní dobyTipy knihkupectví na ledenSpisovatelé do knihoven - Marek ŠindelkaVýtvarná a literární soutěž „Srdíčko pro Tebe“Výtvarná dílna v lednuPohádkohraní v lednuHerní klub v lednuPřednáška v lednuTipy knihkupectví na únorCvrčkohrátky v únoruSpisovatelé do knihoven - Martin ReinerCestovatelská přednáška v únoruPřednáška v únoruVýtvarná a literární soutěž „Velikonoční vajíčko“Maškarní karnevalPohádkohraní v únoruVýtvarná dílna v únoruHerní klub v únoruNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


KNÍŽKA PRO PRVŇÁČKA

publikováno: 27. 04. 2011
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekMěstská knihovna Chodov se zapojila do projektu Už jsem čtenář – knížka pro prvňáčka. Cílem této akce je podpořit zájem o čtení a o knihy už u prvňáčků. Projekt organizuje Ústav pro informace ve vzdělávání – Národní pedagogické knihovny Komenského, který v rámci rezortního projektu Podpora čtenářské gramotnosti podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Do letošního 3. ročníku tohoto projektu jsme přihlásili prvňáčky ze všech chodovských základních škol. Během školního roku jsme pro ně připravili různé akce a besedy. Děti se mohly v rámci besedy Poprvé v knihovně seznámit nejen s naší knihovnou, ale s knihami. Povídali jsme si s nimi o Vánocích a Velikonocích, nebo třeba o pohádkách. Prvňáčkové, také navštívili výstavu Potulná pohádková země, na níž je paní knihovnice v kostýmu vodnice, seznámila s jednotlivými druhy strašidel z dílny výtvarnice Vítězslavy Klimtové. 24. května proběhne v podkroví knihovny Pasování prvňáčků na čtenáře. Knížka pro prvňáčka bude prvňáčkům slavnostně předána v knihovně během měsíce června.
Odkaz na tyto stránky je uložen na úvodní straně.