Aktuality

24.03.2023, 01:34


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


KNÍŽKA PRO PRVŇÁČKA

publikováno: 27. 04. 2011
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekMěstská knihovna Chodov se zapojila do projektu Už jsem čtenář – knížka pro prvňáčka. Cílem této akce je podpořit zájem o čtení a o knihy už u prvňáčků. Projekt organizuje Ústav pro informace ve vzdělávání – Národní pedagogické knihovny Komenského, který v rámci rezortního projektu Podpora čtenářské gramotnosti podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Do letošního 3. ročníku tohoto projektu jsme přihlásili prvňáčky ze všech chodovských základních škol. Během školního roku jsme pro ně připravili různé akce a besedy. Děti se mohly v rámci besedy Poprvé v knihovně seznámit nejen s naší knihovnou, ale s knihami. Povídali jsme si s nimi o Vánocích a Velikonocích, nebo třeba o pohádkách. Prvňáčkové, také navštívili výstavu Potulná pohádková země, na níž je paní knihovnice v kostýmu vodnice, seznámila s jednotlivými druhy strašidel z dílny výtvarnice Vítězslavy Klimtové. 24. května proběhne v podkroví knihovny Pasování prvňáčků na čtenáře. Knížka pro prvňáčka bude prvňáčkům slavnostně předána v knihovně během měsíce června.
Odkaz na tyto stránky je uložen na úvodní straně.