Aktuality

24.03.2023, 01:33


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Od papírových vlaštovek k origami.

publikováno: 13. 06. 2011
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekKaždý z nás si v dětství určitě skládal papírové vlaštovky a lodičky, ale málokdo přešel od vlaštovek ke skládání origami.Jedním z těch, kterým se to povedlo, je i Radovan Netík, žák sedmé třídy Základní školy Komenského v Chodově, který nyní vystavuje svá díla v chodovské knihovně.Výstavu zahájil vernisáží, na níž pozval svou rodinu a přátele. Při rozhovoru s paní knihovnicí Věrou Čalounovou popsal své začátky ve světě papírových skládanek takto: „Bavilo mě skládat papírové vlaštovky, ale stále se mi zdálo, že lítají moc pomalu, takže jsem se snažil přijít na to, jak je složit, aby lítaly rychleji, a tak jsem se dostal k origami. Zpočátku jsem začal jednoduchými skládačkami, až jsem se dostal k těm složitějším. Nejraději skládám zvířata, postavy, ale třeba i hračky.“ Dále se návštěvníci dozvěděli, že kromě origami se Radovan věnuje i tenisu, tvoří krátké filmy a také maluje.
Na závěr rozhovoru mu paní knihovnice předala balíček s výtvarnými potřebami a čokoládu. Hodně úspěchů nejen při tvoření, ale i v životě popřála Radovanovi při přípitku Zdena Strousková, zástupce ředitele chodovské knihovny. Slavnostní atmosféru vernisáže doplnilo hudební vystoupení Gabriely Moravcové a recitace Petra Čalouna. Poté si mohli návštěvníci prohlédnout vystavené origami a ptát se Radovana na jednotlivá vystavená díla. „Jsem rád, že se má díla líbí, třeba Čaroděje jsem dodělal, těsně před výstavou. Teď se pustím do skládání Velryby, je sice složitá, ale už se těším,“ svěřil se Radovan v průběhu vernisáže. Výstava potrvá až do konce července, a proto přijměte naši pozvánku.

clanekclanek