Aktuality

24.03.2023, 01:41


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Putovní talíř zůstal ve stejné třídě

publikováno: 28. 06. 2011
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekclanekPoslední velkou akcí, kterou pro své dětské čtenáře pořádala chodovská knihovna, byla Velká čtenářská soutěž. Ta se konala od začátku května do poloviny června. Během této doby měly děti možnost sbírat body za návštěvu knihovny, za výpůjčku a za správnou odpověď na soutěžní otázku. Každý den na ně čekala vždy nová otázka nebo úkol týkající se knih nebo pohádek. Hlavní cenou v této soutěži byl zájezd pro celou třídu, ten letos vyhráli žáci šesté třídy ze Základní školy ve Školní ulici. Zároveň tak obhájili své loňské prvenství. Mimo to bude celý příští rok jejich třídu opět zdobit putovní talíř s logem Velké čtenářské soutěže. Kromě zájezdu děti obdržely také knihy a drobné věcné odměny.
Absolutním vítězem se stal Dominik Illiev, který soutěžil opravdu každý den a jako výhru si kromě diplomu odnesl i sérii knih Letopisy Narnie. „To je super, moc jsem si Narnii přál, loni jsem soutěž nestihl celou, takže jsem byl devátej. Ale letos to vyšlo,“ radoval se po vyhlášení Dominik. Ten se také spolu s nejlepšími soutěžícími z kategorie jednotlivců zúčastnil zájezdu. Letos se děti s knihovnicemi vypravily do Zooparku Chomutov, kde si to všichni opravdu užili.

clanekclanek