Aktuality

22.04.2018, 12:26


Spisovatelé do knihoven v květnuPřehled akcí na dubenTipy knihkupectví na dubenVýtvarná a literární soutěžSlet čarodějnicPohádkohraní v dubnuHerní klub v dubnuTipy knihkupectví na květenCvrčkohrátky v květnuLumpík v květnuPoezie a jazz - MájVýtvarná soutěžVýtvarná dílna v květnuPohádkohraní v květnuHerní klub v květnuNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


Rozloučení s prázdninami bylo pohádkové

publikováno: 02.09.2011
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekclanekNa poslední den prázdnin připravila chodovská knihovna pro děti Knihovnu v parku aneb pohádkové rozloučení s prázdninami. Během celého dne mohly děti v parku za knihovnou plnit různé pohádkové úkoly, které si pro ně knihovníci připravili. U vodníka chytaly ryby, u čarodějnice „lítaly“ na koštěti nebo házely míčky do perníkové chaloupky a u pana krále si vyzkoušely rytířské dovednosti. Kromě toho u všech pohádkových postav odpovídaly také na otázky týkající se pohádek. Za splnění úkolů dostaly děti Pohádkový glejt a cenu podle svého výběru. Nechybělo samozřejmě ani divadélko. Knihovníci dětem zahráli pohádku O vznešené ježibabě, O Šípkové Růžence nebo třeba Hurvínka.
„Nemáme radost, že končí prázdniny, ale to rozloučení se nám moc líbilo“, shodli se školáci. Z více jak sta soutěžních lístků, vylosovala večer ředitelka knihovny Hana Nemčičová společně s návštěvníky výherce krásných cen. Hlavní cenou byly dva lístky do chodovského kina. Další výherci si pak odnesli knihy, vouchery na počítače, poukazy na roční registraci, sladkosti, puzzle nebo třeba plyšového slona. Tečkou za pohádkovým dnem byl Večerníček. Knihovníci dětem zahráli oblíbené Včelí medvídky. Ti děti nejen pobavili, ale i roztančili.

clanekclanek