Aktuality

24.03.2023, 01:01


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Týden knihoven je za dveřmi

publikováno: 29. 09. 2011
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekPrvní říjnový týden patří letos již po patnácté nejen knihovnám, ale hlavně jejich návštěvníkům. Mezi knihovnami přihlášenými do této celostátní akce nechybí ani chodovská knihovna. Knihovníci připravili pro chodovské obyvatele spoustu zajímavých akcí. Hned v pondělí se koná Burza knih. Ladislav Trpálek, který má burzu na starosti k tomu dodává: „První burza vyřazených knih se konala v září a měla mezi návštěvníky velký úspěch. Když jsme přemýšleli o tom, že bychom uspořádali letos ještě jednu burzu, napadlo nás, že by se to hodilo právě v rámci Týdne knihoven“. V pondělí mohou návštěvníci v knihovně nejen výhodně nakoupit zajímavé knihy, ale rovněž se přenést díky Stroji času do historie. Tentokrát si budeme povídat o životě a době Alžběty I. Tudorovny.
Úterý je věnováno našim seniorům. Ve spolupráci s odborem sociálních věcí Městského úřadu Chodov pořádáme v knihovně Zahájení seniorských dnů spojené s cestovatelskou besedou. Středa je věnována hlavně dětem, pro něž jsme připravili odpoledne plné her a soutěží, a které zakončíme Večerníčkem. „Na čtvrtek jsem si připravila pro maminky s dětmi Rodinku nazvanou Veselý podzim. Čeká nás dopoledne plné povídání, říkanek a her o podzimu“, doplňuje výčet akcí knihovnice Věra Čalounová. Závěr týdne pak bude patřit celé rodině. V sobotu se koná na dětském oddělení Rodinné dopoledne. Návštěvníci si budou moci vypůjčit knihy, zasoutěžit si, podívat se na loutkové divadlo nebo prostě jen tak „pobejt“. Pro tatínky je k dispozici fotbálek nebo kulečník.
Během celého týdne bude rovněž probíhat amnestie na upomínky nebo Miniškolení na počítačích. Ti, kteří by si chtěli vyzkoušet, jak to v naší knihovně chodí, si mohou během celého týdne pořídit čtenářský průkaz na rok zdarma a přesvědčit se tak, že knihovna je opravdu pro všechny.

clanek