Aktuality

24.03.2023, 01:26


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Halloweenské strašení: Sklep patřil opět strašidlům

publikováno: 27. 10. 2011
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekV chodovské knihovně se totiž již po několikáté konalo Halloweenské strašení. „I letos jsme strašidla vybrali mezi našimi dětskými čtenáři. Společně jsme pak přeměnili sklep v knihovně na strašidelnou stezku“, popsala přípravy strašení paní knihovnice Věra Čalounová. Do sklepa chodily děti ve dvojicích. Čekání si děti na dětském oddělení zpříjemňovaly hraním různých her, kreslením, prohlížením výstavy Moje strašidlo, anebo posloucháním zážitků těch, kteří se vrátili ze sklepa. „Když jsem slyšela ze sklepa to strašidelné kvílení, tak se mi tam moc nechtělo, ale nakonec to bylo prima. Lekla jsem se pokaždé, když některé ze strašidel vybaflo. Nejhorší bylo, že jsme nevěděli, odkud vyskočí. Ale i tak se nám to líbilo“. Tak kluci a holky komentovali své zážitky ze strašení.
A co musely děti splnit, aby si vysloužily Strašidelný glejt? Tak třeba u mistra kata přenášely „useknuté hlavy“ z míčků. Na hřbitově hledaly barevné míčky. Nechybělo ani duchařské pexeso či hledání rozdílů mezi duchy. Na závěr si děti vyrobily postavičku ducha. Všichni odvážlivci, kteří prošli naším strašidelným sklepením, se podepsali na svíčkách, které spolu s paní knihovnicí nalepili na strašidelnou hradní věž. Ta bude nyní součástí výzdoby na dětském oddělení.

clanekclanek