Aktuality

24.03.2023, 02:15


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Nehulíme, kreslíme

publikováno: 22. 11. 2011
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekTak to, by mohli o sobě prohlásit žáci druhého stupně chodovských škol, kteří navštívili stejnojmennou malířskou show ilustrátora Adolfa Dudka. Ten byl v listopadu již po osmé, hostem chodovské knihovny. „Kreslení je brnkačka a kreslit umí každý“, říká pan Dudek a s úspěchem o tom přesvědčil návštěvníky všech svých vystoupení, ať už to byli předškoláci nebo osmáci. Děti odcházely z jeho představení nejen rozesmáté a plné dojmů, ale většinou i podepsané z čehož měly obrovskou radost. „Nevěřil bych, že se dá takhle kreslit. Tak jsem se dlouho nepobavila. Bylo to super. To bylo hustý. Mýt ho na výtvarku tak mám samý“, tak to je jenom zlomek komentářů, s nimiž děti odcházely z knihovny. „Když já nechci, aby to skončilo,“tak odpověděla holčička odcházející v slzách na otázku proč pláče.
Zkrátka nepřišli ani dospělí. Pro ně byl díky finanční podpoře Ministerstva kultury v rámci programu Knihovna 21. století připraven seminář Výtvarná výchova s Adolfem Dudkem. Návštěvníci vydrželi pod vedením pana Dudka kreslit skoro celý den a dá se říct, že někteří odcházeli ještě nadšenější než děti:„Tak tomu říkám pohodová neděle. Na to, že neumím kreslit, jsem to zvládla dobře. Už se těším na příště“. Stejně jako v předchozích letech u nás pan Dudek strávil skoro dva týdny a během této doby vystoupil v Nejdku, Kraslicích, Rotavě, Františkových lázních, Nové Roli, Karlových Varech a samozřejmě v Chodově. Vzhledem ke svému humoru a přístupu ke kreslení je Adolf Dudek oblíben nejen mezi dětmi, ale i u dospělých a proto se už nyní těšíme na jeho další návštěvu. „Pokud vše dobře dopadne, za rok je tu strýček z Moravy zase“, vzkazuje všem svým fanouškům Adolf Dudek.

clanek