Aktuality

19.10.2021, 11:58


Literární soutěžBurza knihJazz v podkrovíOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


Malí řemeslníci se v knihovně vyřádili

publikováno: 02. 02. 2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekRůzná řemesla a povolání si vyzkoušely děti, které navštívily únorovou Rodinku, jíž paní knihovnice Věra Čalounová nazvala „Ten dělá to a ten zase tohle“. Hned na úvod si děti zahrály na švadlenky. Měly za úkol posbírat papírové knoflíky, které po celém dětském oddělení poztrácela nepozorná švadlenka. Knoflíky pak za pomoci maminek a knihovnice Věrky navlékly na provázek. K tomu jim paní knihovnice přečetla různá říkadla o povoláních. „Děti si také vyzkoušely jaké je to být pekařem nebo zedníkem. Celé povídání o povoláních jsem zakončila pohádkou O třech prasátkách. Povolání se týkalo samozřejmě i vyrábění. Připravila jsem omalovánky oblečení, nádobí nebo pečiva, které si děti s maminkami mohly společně různými technikami dozdobit. Za to pak děti čekala sladká odměna v podobě lízátka. Hotové výrobky jsou vystaveny i s navlečenými knoflíky na dětském oddělení,“ popsala průběh Rodinky paní knihovnice Věrka.
O tom, že si Rodinka našla své místo mezi pravidelnými akcemi chodovské knihovny svědčí i to, že na té březnové oslavíme s dětmi a maminkami její čtvrté narozeniny.

clanekclanek