Aktuality

19.10.2021, 12:09


Literární soutěžBurza knihJazz v podkrovíOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


Knihovnou se proháněly pohádkové postavy

publikováno: 20. 02. 2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekclanekV těchto dnech se totiž v podkroví chodovské knihovny konal tradiční Maškarní ples pro batolata a předškoláky. Sešlost masek byla opravdu pestrá, mezi princeznami a Červenými Karkulkami se proháněly víly, berušky, broučci, Šmoulové, kostlivec a spousta dalších pohádkových postaviček. Nechyběl ani Batman, Spiderman a dorazil i hasič. Knihovnu zastoupily knihovnice v maskách princezny, čarodějnice a vodníka. V duchu svých převleků měly pro děti připraveny různé soutěže. „U vodníka děti hledaly v hrníčkách dušičky a lovily ryby. U princezny pak házely na draka a zkoušely dostat do kelímků její poztrácené korále. U mě, coby čarodějnice, se trefovaly do perníčků“, popsala průběh karnevalu paní knihovnice Věra Čalounová, která ho připravovala. Nechyběla samozřejmě ani soutěž „O nejkrásnější masku“.
Rodiče, kteří byli pasováni do rolí porotců, neměli při vybírání deseti nejkrásnějších masek lehkou práci. S prázdnou však neodešel nikdo, pamětní list se sladkou odměnou si odnášely i ty masky, které nebyly vybrány mezi těch deset nejhezčích.

clanek