Aktuality

19.10.2021, 11:02


Literární soutěžBurza knihJazz v podkrovíOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


Týden čtení a čtenářů

publikováno: 12. 03. 2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekclanekStředeční podvečer byl pro čtenáře chodovské knihovny nejen taneční, ale hlavně slavnostní. Stejně jako v mnoha knihovnách naší republiky se i v té naší vyhlašovali Čtenáři roku. Čtenáře roku již druhým rokem pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků ve spolupráci s firmou Skanska. V tom letošním se hledali nejvěrnější čtenáři knihoven. Z vyplněných anketních lístků a podle evidence čtenářů jsme jich vybrali zhruba dvacet. Předávání cen se uskutečnilo v krásném prostředí Galerie u Vavřince před tanečním podvečerem nazvaným“ Smím prosit?“. Čtenáři obdrželi z rukou pana starosty Ing. Josefa Hory a ředitelky knihovny Hany Nemčičové nejen Pamětní list, ale i knihu z nakladatelství Triton či Fragment dle vlastního výběru. Vítězkou krajského kola, a tím pádem Čtenářem roku se stala paní Eva Sojková, která kromě knihy obdržela poukázku na výběr knih, jež věnovala Skanska a knihkupectví Kanzelsberger. „Ocenění nás moc potěšilo, hlavně proto, že jsme nic takového nečekali. Do knihovny chodíme, protože se nám tam líbí, je tam nejen příjemné prostředí, ale i lidé,“ shodli se ocenění čtenáři.
Nezapomněli jsme ani na děti. Pro ty byl středeční podvečer pohádkový. V rámci celostátní akce Týden čtení pro ně chodovská knihovna uspořádala hodinku plnou pohádek nazvanou Z pohádky do pohádky. Paní knihovnice v kostýmu vodníka a čarodějnice přečetly dětem i dospělým pohádku O Popelce a Šípkové Růžence. Pomocí obrázků a různých otázek vtáhly do děje i ty nejmenší. Nechyběl ani taneček nebo pohádkové hádanky, za něž malí čtenáři dostali sladkou odměnu. Pohádkový podvečer jsme zakončili loutkovým divadlem.

clanekclanekV knihovně i nadále pokračují akce konané v rámci Března měsíce čtenářů. Děti i dospělí mohou stále využít registraci na rok zdarma. Pokračuje rovněž i Miniškolení na počítače pro dospělé nebo „sladké čtvrtky“. Snažíme se, aby motto: „Sladký život s knihovnou,“ neplatilo jen v březnu, ale po celý rok.