Aktuality

24.03.2023, 01:22


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Mladí čtenáři mají rádi upíry i strašidelné historky

publikováno: 23. 04. 2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekclanekV rámci Světového dne knihy a autorských práv, který každoročně vyhlašuje Unesco, pořádala chodovská knihovna pro své náctileté návštěvníky Hororový mejdan. Společně s paní knihovnicí Kateřinou Kapounovou, která do naší knihovny přijela z Ústí nad Orlicí, si děti zahrály hru Černé historky. Ta měla u dětí takový úspěch, že ji vydržely hrát skoro dvě hodiny. A protože se jednalo o akci v rámci Světového dne knihy, nemohlo chybět ani čtení. Četly se samozřejmě hororové příběhy.

Druhou částí Hororového mejdanu byl Twilight koutek. V němž paní Kapounová nejenže seznámila návštěvníky se ságou Twilight a její autorkou, ale vyprávěla i o upírech a vlkodlacích. Během besedy si mohli návštěvníci ověřit svoje nově nabyté vědomosti v zábavném kvízu. Tu správnou hororovou atmosféru u návštěvníků vyvolala i strašidelná výzdoba podkroví, o níž se postarala paní knihovnice Věra Čalounová. Doufáme, že přemíra strašidelných historek nevyvolala u návštěvníků noční můry.

clanekclanek