Aktuality

24.03.2023, 02:10


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Maminky v knihovně oslavily svůj svátek

publikováno: 03. 05. 2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

Květnová Rodinka, nazvaná Srdíčko pro maminku, byla totiž určena hlavně jim. „Snažila jsem se děti vtáhnout do děje, a proto jsem tentokrát Rodinku pojala jako loutkové představení. Hlavní postavou byla holčička, která vymýšlí dárek pro maminku. Ptá se dětí, co by maminkám udělalo radost. Když děti odpověděly, že kytička, tak jde holčička za zahradníkem a ptá se, která kytička je nejhezčí. Děti pak podle obrázků hádaly názvy kytiček a já jim ke každé řekla krátkou říkanku.“ Popsala průběh Rodinky paní knihovnice Věra Čalounová. Ta si také pro děti připravila srdcové puzzle. Děti měly za úkol v prostorech dětského oddělení najít kousky papírového srdce, poschovávané skřítkem Knihovníčkem a těmi pak společně s dětmi a maminkami polepily velké papírové srdce.

Na maminky pak čekalo i překvapení v podobě papírových srdíček, která děti dostaly od paní knihovnice a společně s velkou pusinkou je předaly maminkám. Celé pásmo pak paní knihovnice zakončila pohádkou o Včelích medvídcích. Srdíčka nemohla chybět ani při závěrečném vyrábění. Děti s maminkami z nich vyráběly květinu v květináči. Hotové kytičky budou vystaveny na dětském oddělení až do příští Rodinky. Ta se koná 7. června a má název Hrajeme si s Krtečkem.

clanek