Aktuality

24.03.2023, 02:28


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Vasilův Rubáš v knihovně

publikováno: 31. 05. 2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Irena Teprtová

clanekV sobotu 26. května vystoupila v Chodovské knihovně pražská kapela Vasilův Rubáš. Termín dlouho připravovaného koncertu bylo obtížné najít kvůli časové vytíženosti kapely, nakonec se ale podařilo koncert domluvit na poslední květnový víkend. Přestože se kapela přesouvala do Chodova po vystoupení na jazzovém festivalu v Neratovicích, nic jim to neubralo na pověstném elánu a energii. Kapela začala své vystoupení v osm hodin večer a díky nadšenému ohlasu diváků vydržela hrát přes dvě hodiny. Sympatické duo skládající se z Filipa Nováka (kytara, harmonika, zpěv) a Petra Rubáše (djembee, ústní trubka, doprovodný zpěv a další zvuky) sršelo humorem, dobrou náladou a oba hudebníci si koncert v Chodovské knihovně zjevně užívali. Dobře se bavilo i publikum, které dostalo možnost určovat pořadí písniček losováním. Kapela předvedla průřez jejich několikaletou tvorbou, díky čemuž měli diváci možnost poslechnout si písně, které kapela na běžných koncertech nehraje.

Po náročném dvojitém koncertě však Vasilův Rubáš nešel spát. Kluci odpojili nástroje od techniky a pokračovali v soukromém hraní písniček na přání. Spát šli až dlouho po půlnoci a druhý den se přesouvali do Prahy, kde mají na sobotu naplánovaný další veliký koncert v pražském klubu Balbínova poetická hospůdka. Další možnost poslechnout si kapelu na živo bude mít například ten, kdo plánuje navštívit červnový festival Porta v Řevnicích. Koncert v Chodově si kapela rozhodně užila a kluci si z něho odváželi skvělý zážitek. Podle jejich vlastních slov se jednalo o první vystoupení, které zažili v městské knihovně a rádi si koncert znovu zopakují.

clanekclanek