Aktuality

24.03.2023, 01:30


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Chodovští prvňáčkové jsou už čtenáři

publikováno: 07. 06. 2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Irena Teprtová

clanekclanekLetos už pošesté byli v chodovské knihovně prvňáčci ze všech tří základních škol pasováni na čtenáře. Pasování se již tradičně konalo v podkroví knihovny, vyzdobeném v barvách města Chodova. Jednotlivé třídy ředitelce knihovny Haně Nemčičové a panu starostovi Ing. Josefu Horovi představovala Písmenková princezna v podání knihovnice Věry Čalounové, která pasování za pomoci své rytířské družiny připravovala. Před každým pasováním pozvala ředitelka knihovny na pódium paní učitelky a předala jim diplom za trpělivost, se kterou učí děti číst. Kromě diplomu dostaly paní učitelky od pážete květinu a „jejich“ prvňáčkové je odměnili bouřlivým potleskem. K poděkování se připojil i pan starosta. „Každý z vás si jistě vybere knihu o tom, co ho baví a zajímá, a já vám přeji, aby se knihy staly vašimi přáteli a vy se k nim vraceli celý život,“ dodal na závěr pan starosta. Poté pasoval pravým mečem jednotlivá „pážata“ na čtenáře. Děti kromě průkazky do knihovny obdržely rovněž pamětní list a potvrdily svůj slib podpisem na Pasovací listinu. Před odchodem z pódia jim Písmenková princezna ještě předala „Knížku pro prvňáčka“. Všechny první třídy z chodovských základních škol se totiž i letos zapojily do celostátního projektu na podporu čtenářství „Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka", který se letos konal za podpory Svazu knihovníků a informačních pracovníků a nakladatelství Triton.

Tento projekt probíhal v knihovnách a školách po celé republice od prosince do dubna. Děti mají v jeho průběhu možnost seznámit se knihovnou a účastnit se různých zajímavých akcí. Závěrem celého projektu v Chodově bylo právě pasování a předání „Knížky pro prvňáčka“. Tou letošní je kniha Školníci od spisovatele Miloše Kratochvíla a ilustrátorky Renáty Fučíkové. Po pasování odvedl jeden z rytířů děti na dětské oddělení, kde si mohly vypůjčit svou první knihu a zároveň obdržely balíček se sladkostmi, časopisy a dalšími drobnostmi. „Bylo to super. Budu sem chodit. Přijdu hned zítra. Moc se mi to líbilo,“ s takovýmito a ještě spoustou dalších poznámek odcházeli nadšení prvňáčkové z knihovny.

clanekclanek

clanek