Aktuality

19.10.2021, 10:14


Literární soutěžBurza knihJazz v podkrovíOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


Děti strávily dopoledne se svým oblíbeným hrdinou

publikováno: 11.06.2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

Červnová Rodinka v chodovské knihovně již tradičně patřila Krtečkovi. „Rodinku jsem tentokrát nazvala: Hrajeme si s Krtečkem a kromě čtení příběhů jsem pro děti připravila i několik úkolů podle knih o Krtečkovi,“ popisuje průběh akce paní knihovnice Věra Čalounová. Ta dětem na úvod přečetla dětem i rodičům, jak vypadá Krtkův den a děti si poté stejně jako Krteček pochutnaly na jahodách. Na rozdíl od něj na ně však nečekal odpočinek, ale různé soutěže. „Děti například koulely míče, což mělo připomínat koulení melounů v knize Krtek a paraplíčko. Podle příběhu Krtek a medvědi, lovily ryby a krmily medvědy koláči. Jezdily s autíčkem nebo uzdravovaly myšku,“ popsala paní knihovnice část úkolů. Nechybělo ani závěrečné vyrábění. Děti s rodiči si mohly vybrat, zda vyrobí loďku pro Krtečka či nazdobí koláč pro medvědy.

Hotová dílka jsou opět k vidění na dětském oddělení. Při odchodu pak každé z dětí dostalo balíček drobností jako odměnu za splněné úkoly. Na další Rodinku nazvanou „Z pohádky do pohádky“ se děti i dospělí mohou těšit v červenci.

clanekclanek