Aktuality

24.03.2023, 01:34


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Pohádkové podvečery baví děti i dospělé

publikováno: 04.08.2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekclanekOpět po roce se do Městského parku vrátili oblíbené Večerníčky. Těmi knihovníci chodovské knihovny zpestřují již třetím rokem poslední týden července a srpna. V červenci mezi děti zavítali například skřítkové z pařezové chaloupky, věčný popleta Rákosníček anebo třeba rozpustilý Hurvínek. Nemohly však chybět ani klasické pohádkové postavy, jako jsou princezny nebo třeba vodníci. Pohádky děti nejen pobavily, ale také trošku poučily. Například v příběhu o Hurvínkovi nazvaném „Červená, stát!“ se děti dozvěděli, jak je důležité poslouchat rodiče a dávat pozor na silnici. Jako ve správné pohádce však všechno dobře dopadlo a Hurvínek mohl s Máničkou škádlit taťuldu v pohádce Černá hodinka. „Večerníčky máme rádi a už se těšíme na srpen,“ tak se loučili diváci po skončení pátečních pohádek.

A na co se děti i rodiče mohou těšit? Srpnové večerníčky zahájí Malá čarodějnice, v úterý přitančí Maková panenka, středa bude patřit Čertovským pohádkám, ve čtvrtek přiletí oblíbení Včelí medvídci a posledním Večerníčkem bude v pátek Maxipes Fík. Kromě Večerníčků se děti poslední srpnový týden mohou těšit i na celodenní pohádkové rozloučení s prázdninami, které se v parku koná ve středu 29. srpna.

clanek