Aktuality

19.10.2021, 10:29


Literární soutěžBurza knihJazz v podkrovíOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


Pohádkové podvečery baví děti i dospělé

publikováno: 04.08.2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekclanekOpět po roce se do Městského parku vrátili oblíbené Večerníčky. Těmi knihovníci chodovské knihovny zpestřují již třetím rokem poslední týden července a srpna. V červenci mezi děti zavítali například skřítkové z pařezové chaloupky, věčný popleta Rákosníček anebo třeba rozpustilý Hurvínek. Nemohly však chybět ani klasické pohádkové postavy, jako jsou princezny nebo třeba vodníci. Pohádky děti nejen pobavily, ale také trošku poučily. Například v příběhu o Hurvínkovi nazvaném „Červená, stát!“ se děti dozvěděli, jak je důležité poslouchat rodiče a dávat pozor na silnici. Jako ve správné pohádce však všechno dobře dopadlo a Hurvínek mohl s Máničkou škádlit taťuldu v pohádce Černá hodinka. „Večerníčky máme rádi a už se těšíme na srpen,“ tak se loučili diváci po skončení pátečních pohádek.

A na co se děti i rodiče mohou těšit? Srpnové večerníčky zahájí Malá čarodějnice, v úterý přitančí Maková panenka, středa bude patřit Čertovským pohádkám, ve čtvrtek přiletí oblíbení Včelí medvídci a posledním Večerníčkem bude v pátek Maxipes Fík. Kromě Večerníčků se děti poslední srpnový týden mohou těšit i na celodenní pohádkové rozloučení s prázdninami, které se v parku koná ve středu 29. srpna.

clanek