Aktuality

24.03.2023, 01:42


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


V parku se usadily pohádkové postavy

publikováno: 31.08.2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekclanekMěstský park v Chodově se poslední prázdninovou středu proměnil v pohádkovou říši. Konala se zde již podruhé akce Knihovna v parku aneb Pohádkové rozloučení s prázdninami. Knihovnice a pan knihovník z chodovské knihovny se na jeden den proměnily v pohádkové postavy a přichystaly pro děti spoustu zajímavých úkolů. „V mé perníkové chaloupce děti házely pařátkem, létaly na koštěti, skládaly puzzle nebo vyráběly perníčky“, říká paní knihovnice Věrka v roli čarodějnice. U princezny Šárky si děti vyzkoušely jízdu na koni s dřevcem, házení na draky nebo princezně posbíraly korále. Nechybělo ani peklo. Děti pod dohledem čerta Ládi přenášely čerty v pytli nebo „krmily“ čerta. U vodníka se pak dětem asi nejvíce líbilo lovení rybek z bazénku. Kromě toho si mohly vyrobit leknín z papíru. „Ten svůj dám mamince,“ těšil se jeden z kluků, jemuž se leknín opravdu povedl. Mezi jednotlivými soutěžemi si pak děti mohly odpočinout u divadla nebo jen tak v trávě.

Zlatým hřebem celého dne bylo vystoupení Tomáše Bartáka z divadla Hnedle vedle. Ten rozesmál a roztančil nejen děti, ale i jejich rodiče. Každé z dětí si kromě balónku odnášelo i kartičku s Tomovým podpisem. Za své vystoupení Tomáš Barták sklidil velký potlesk, který odměnil několika přídavky. Tečkou za pohádkovým dnem byl večerníček. Tentokrát jsme děti pobavili Čertovskou pohádkou.

clanek