Aktuality

24.03.2023, 01:15


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Zdravý životní styl v knihovně

publikováno: 09.10.2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekclanekPrvní týden v říjnu patří tradičně knihovnám a jejich návštěvníkům. Motto letošního 16. ročníku Týdne knihoven, který vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků, je: Čti, žij zdravě! I letos se k této akci připojuje chodovská knihovna a připravuje pro své návštěvníky různé zajímavé akce. V pondělí se konají tradiční Knižní hrátky. Tentokrát paní knihovnice Věra Čalounová bude číst z knihy Zahrada od Jiřího Trnky. V úterý zahájíme v knihovně společně s Odborem sociálních věcí Seniorské dny besedou Květy Belanové o Argentině. O zdravém životním stylu si budeme povídat i s dětmi při středečních soutěžích a na čtvrteční Rodince, kterou paní Čalounová nazvala: Poznáváme naše tělo. Kromě toho bude celý týden v oddělení pro dospělé výstavka knih týkajících se životního stylu spojená s ochutnávkou zeleniny a ovoce. Na sobotu jsme si připravili Rodinné odpoledne a besedu Zdravý životní styl s výživovou poradkyní Romanou Dvořákovou.

Mimo těchto akcí se bude v pondělí konat Burza vyřazených knih, ve středu od 18.00 beseda Globální terorismus. Ve čtvrtek od 14.00 si budou moci zájemci na dětském oddělení vyzkoušet techniku akvarelu. S tou je seznámí Jitka Zajíčková. Celý týden bude opět probíhat amnestie na upomínky, registrace nových čtenářů zdarma nebo třeba Miniškolení na počítačích.

clanek