Aktuality

24.03.2023, 02:57


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Děti se při Rodince protáhly

publikováno: 10.10.2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekŘíjnová Rodinka měla název: Poznáváme naše tělo. „Toto téma jsem si vybrala, protože se Rodinka konala v Týdnu knihoven, jehož motto bylo letos: Čti, žij zdravě. S dětmi a maminkami jsme se hned na úvod protáhly při říkankách o různých částech těla, které jsme si společně také ukazovaly.

Na Rodinkách se snažím hravou formou pomocí básniček a pohádek děti seznámit se světem kolem nás,“vysvětlila náplň Rodinky paní knihovnice Věra Čalounová, která Rodinky pravidelně každý měsíc připravuje. Ta si s dětmi povídala také o nemocech nebo mlsání. Spoustu legrace si děti i maminky užily při obkreslování postav na balící papír. Maminky obkreslily děti na papír a pak společně s dětmi obraz domalovaly. Za odměnu jim paní knihovnice zahrála pohádku O Červené Karkulce.

clanekclanek

clanekLidského těla se samozřejmě týkalo i závěrečné vyrábění. Tentokrát děti za pomoci maminek sestavily chlapečka, kterého pak ještě vymalovaly. Hotové obrázky jsou jako vždy k vidění na dětském oddělení až do příští Rodinky. Tu paní knihovnice nazvala Veselý podzim a bude se konat 8. listopadu.