Aktuality

19.10.2021, 12:06


Literární soutěžBurza knihJazz v podkrovíOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


Děti se při Rodince protáhly

publikováno: 10.10.2012
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

clanekŘíjnová Rodinka měla název: Poznáváme naše tělo. „Toto téma jsem si vybrala, protože se Rodinka konala v Týdnu knihoven, jehož motto bylo letos: Čti, žij zdravě. S dětmi a maminkami jsme se hned na úvod protáhly při říkankách o různých částech těla, které jsme si společně také ukazovaly.

Na Rodinkách se snažím hravou formou pomocí básniček a pohádek děti seznámit se světem kolem nás,“vysvětlila náplň Rodinky paní knihovnice Věra Čalounová, která Rodinky pravidelně každý měsíc připravuje. Ta si s dětmi povídala také o nemocech nebo mlsání. Spoustu legrace si děti i maminky užily při obkreslování postav na balící papír. Maminky obkreslily děti na papír a pak společně s dětmi obraz domalovaly. Za odměnu jim paní knihovnice zahrála pohádku O Červené Karkulce.

clanekclanek

clanekLidského těla se samozřejmě týkalo i závěrečné vyrábění. Tentokrát děti za pomoci maminek sestavily chlapečka, kterého pak ještě vymalovaly. Hotové obrázky jsou jako vždy k vidění na dětském oddělení až do příští Rodinky. Tu paní knihovnice nazvala Veselý podzim a bude se konat 8. listopadu.