Aktuality

19.10.2021, 10:13


Literární soutěžBurza knihJazz v podkrovíOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATICCertifikát Český systém kvality služeb


Maškary obsadily knihovnu

publikováno: 26.02.2013
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

Únorový Maškarní rej, který se konal na dětském oddělení chodovské knihovny, navštívila spousta postaviček z filmů a pohádek. Klasiku zastupovala například Sněhurka, Nastěnka, víla, kouzelník, mušketýr nebo princezny k těm modernějším pak patřil želví ninja, pirátka, kovbojové nebo František z Kouzelné školky. Nechyběla ani různá zvířátka či krásné muchomůrky. Velká byla, ale i účast různých klaunů a šášů, kteří skvěle ladili ke knihovnicím, které tentokrát byly také za klauny. S dětmi společně tančily, hrály Zlatou bránu anebo dělaly vláček.

Na závěr reje byla vyhlášena Nejkrásnější maska, kterou při promenádě masek zvolili dospělí návštěvníci karnevalu. O tom, že všechny kostýmy byly krásné, svědčí i vyrovnaný počet hlasů, které masky získaly. O první místo se tak dělila Deniska v kostýmu klauna s pirátkou Karolínkou. Odměnu v podobě sladkosti a časopisů si však odnesly i děti, které neskončily mezi deseti nejkrásnějšími maskami.

clanekclanekclanek