Aktuality

24.03.2023, 02:09


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Rodinka v březnu oslavila páté narozeniny

publikováno: 14.03.2013
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

Březnovou Rodinku jsme nazvali Narozeninová párty. Už pět let každý první čtvrtek v měsíci pořádáme v chodovské knihovně pro maminky s dětmi od 2 do 6 let setkání, při němž si povídáme o různých věcech kolem nás. Děti se pomocí různých říkanek, pohádek, povídání a obrázků seznamují se světem kolem sebe. Za tu dobu se společně s paní knihovnicí Věrou Čalounovou, která Rodinky od počátku připravovala, děti učily například roční období, poznávaly lidské tělo, různá povolání nebo třeba zvířátka. „Je milé sledovat, jak nám děti, které chodí na Rodinku, rostou. Přijdou jako batolátka a odejdou, když se maminky vrátí do práce a děti nastoupí do mateřské školy. Ale ani tehdy s nimi neztratíme kontakt, protože k nám chodí dál buď se školkou na besedu, nebo odpoledne s rodiči. A na jejich místo na Rodinku pak přijdou nové děti a tak to jde stále dokola,“ usmívá se paní Čalounová.

Na březnové Rodince se však děti nic neučily, ale pouze si s maminkami hrály. Výběr pohádky byl tentokrát jednoduchý. Jedna z holčiček přišla v krásném kostýmu Červené Karkulky, a proto jsme si společně s dětmi a maminkami zahráli pohádku O Červené Karkulce. Po pohádce pak děti společně sfoukly svíčky na narozeninovém dortu. Po té co si děti pochutnaly na vynikajícím dortu z chodovské pekárny, pustily se do výroby dortu z papíru. Jak se jim to povedlo, mohou posoudit návštěvníci dětského oddělení, kde budou hotové dorty vystavené až do příští Rodinky. Ta se koná 4. dubna a má název Hurá, je tu jaro!

clanekclanekclanekclanek