Aktuality

24.03.2023, 01:14


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Děti se v knihovně setkaly s autorem své knížky

publikováno: 16.10.2013
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

Děti pasované na konci loňského školního roku v chodovské knihovně na čtenáře měly tento týden možnost seznámit se v rámci Maratonu čtení s básníkem a překladatelem Radkem Malým držitelem nejprestižnější české ceny za literaturu Magnesia Litera z roku 2012 za knihu Listonoš vítr. Právě Radek Malý totiž napsal knihu: Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky. Tu děti dostaly při pasování za účast v projektu: Už jsem čtenář, knížka pro prvňáčka.

Pan Malý si s dětmi povídal nejen o práci spisovatelů a o nakladatelstvích, ale také jim předčítal ze svých knih a k přečteným básničkám dával dětem různé otázky. Jeho básničky se dětem moc líbily. Pana Malého zase mile překvapili Jakub s Markem. Ti mu přednesli básničku, kterou se pro tuto příležitost naučili. Děti si na závěr své knížky, které měly sebou, nechaly od pana Malého podepsat. Kromě toho dostaly také od Radka Malého záložku nebo rozvrh, podle toho co si vybraly. Děti byly ze setkání nadšené a své dojmy si sdělovaly i při odchodu z knihovny. Tím se nám podařilo naplnit cíl Maratonu čtení. A to seznámit dětské i dospělé čtenáře a návštěvníky knihoven s autory literárních a odborných děl nebo s překladateli. Na tato setkání finančně přispívá Svaz knihovníků a informačních pracovníků a letošní parter maratonu, Čtení pomáhá.

clanekclanekclanekclanek