Aktuality

24.03.2023, 02:04


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Listování opět bavilo děti i dospělé

publikováno: 11.11.2014
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

Letos již podruhé zavítali do chodovské knihovny protagonisté projektu Listování. Ve dvou představeních vystoupili tentokrát Lukáš Hejlík a Petra Bučková. V odpoledním představení dětem představili knihu Ivy Procházkové Eliáš a babička z vajíčka. Děti příhody Eliáše a babičky, která se vylíhla z vajíčka, moc pobavily. Hlavně to, jak si Eliáš myslel, že si s ním babička bude hrát, místo rodičů, kteří na něj nemají moc času a místo hraní musel babičku učit mýt, chodit, jíst nebo třeba mluvit. To, že je představení opravdu zaujalo, potvrdil velký aplaus na závěr a také to, že si děti na odchodu prozpěvovaly písničku babičky Aty.

Opravdovým hereckým koncertem pak bylo večerní představení, v němž herci „Listovali“ knihou francouzského spisovatele Benoîta Duteurtreho Holčička a cigareta. Návštěvníci bez dechu sledovali, jak Lukáš Hejlík i Petra Bučková mění role jenom díky postoji či mimikou. Je úžasné, jak jsou schopni vystoupit v různých rolích s minimem rekvizit a v jednom oblečení. Například proměny Petry Bučkové byly neskutečné. V jednu chvíli hrála pětiletou holčičku, aby se vzápětí pouhým pootočením a změnou výrazu změnila v přísnou soudkyni středního věku, teroristu držící skupinu rukojmí nebo ve vězně. Nejlepší na tom je, že i když se scéna vůbec nemění, máte vážně pocit jako by tam všechny ty osoby byly, takovým způsobem jsou protagonisté Listování schopni vtáhnout obecenstvo do děje a oživit jakoukoliv knihu, kterou v rámci svého projektu představují. Ať už je to beletrie, životopis, cestopis nebo kuchařka, jejich repertoár je velmi pestrý a už se určitě nejen já, ale i další příznivci Listování těšíme na další představení.

clanekclanekclanekclanek