Aktuality

24.03.2023, 02:53


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Zažijte knihovnu jinak

publikováno: 01.10.2015
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

To je motto 19. ročníku Týdne knihoven, celostátní akce pořádané Svazem knihovníků a informačních pracovníků. K ní se jako každý rok připojuje i Městská knihovna Chodov. Pro své návštěvníky již tradičně v týdnu od 5. října chystáme registraci nových čtenářů na rok zdarma, amnestii na upomínky nebo Miniškolení práce s počítačem pro veřejnost. Kromě těchto pravidelných akcí se návštěvníci mohou těšit v úterý 6. října na scénické čtení z cyklu Listování. Tentokrát jim Alan Novotný a Markéta Lánská představí knihu Michala Viewegha Zpátky ve hře. Nejen pro seniory je určena úterní odpolední akce Aktivně proti stárnutí. Pro návštěvníky jsme připravili různé testy, úkoly či ukázky pohybových cvičení. Ve středu se mohou opět setkat s PhDr. Věrou Kubovou. Ta je seznámí se zajímavostmi ze života bratří Čapků. Nebude chybět ani oblíbená Burza knih, kterou vlastně v pondělí celý Týden knihoven zahajujeme. Nezapomínáme ani na děti. V pondělí se žáci třetích tříd setkají v rámci akce Maraton čtení se spisovatelkou a loutkoherečkou Markou Míkovou. Tu děti znají spíše jako princeznu Růženku z pohádky Jak se budí princezny. V úterý je pro ně připraveno představení z cyklu Listování Flouk a Líla o velkém přátelství počítačové myši a kouzelného kocoura. Ve čtvrtek si mohou do knihovny přijít pohrát maminky s batolátky na Cvrčkohrátky. V pondělním Pohádkohraní se děti dozvědí, jak byla vynalezena praknížka. Ve středu si procvičí mozek při oblíbené stolní hře Ubongo a ve čtvrtek si na Výtvarné dílničce budou moci vyrobit upíra či netopýra z papíru.

Týdnem knihoven však akce pro veřejnost rozhodně nekončí. V říjnu ještě například chystáme malování s Adolfem Dudkem pro školy, besedu s RNDr. Janem Křivancem o turistických značkách, výlet do historie šlechtického rodu Plankenheimů s historikem Milošem Bělohlávkem, koncert romské křesťanské skupiny, setkání s panem Tomášem Kábrtem nad další kapitolou z Bible, Kurz trénování paměti a další zajímavé akce. Podrobnosti o všech akcích návštěvníci naleznou na webu a facebooku knihovny, na plakátech a ve Zpravodaji města Chodova.

clanekclanekclanekclanekclanekclanek