Aktuality

24.03.2023, 01:06


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Ze setkání se spisovatelkou byly děti nadšené

publikováno: 07.10.2015
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

V rámci Maratonu čtení, akce na podporu čtenářství pořádané Svazem knihovníků a informačních pracovníků za finanční podpory projektu Čtení pomáhá, byla hostem chodovské knihovny spisovatelka, loutkoherečka a muzikantka Marka Míková. Ta se setkala se žáky třetích tříd a svou bezprostředností, milým vystupováním a kouzelným úsměvem si je ihned získala. Na úvod si děti tahaly z balíčku „Žvýkačky“, krátké básně, které jim paní Míková přečetla, poté následovala četba ukázky z knihy Roches a Bžunda. Překvapením pro děti, bylo to, že příběh zároveň pomocí loutek a různých hraček také hrála. Výběr některých hraček do rolí loutek děti rozesmál stejně jako zajímavý příběh. Další knihou, kterou dětem představila, byla Knihafoss, ta vypráví o Islandu, proto paní Míková dětem tuto zem nejprve krátce představila. Své vystoupení zakončila zpěvem několika písniček, které jsou součástí knihy. Také odpovídala na dotazy dětí týkající se nejen knih, ale i loutkových představení. Ukázala také dětem knihu, která vznikla pro děti, které musí být delší dobu v nemocnici, a díky ní se mohou zabavit. Na závěr zapózovala s dětmi pro společnou fotografii. Děti si také odnesly autogram na památku. Nejprve si sice chtěly nechat podepsat různé části těla, ale po té co jsme jim s paní učitelkou vysvětlily, že jim tato památka vydrží pouze do prvního umytí, se spokojily s podpisem na papírové kartičce.

S Markou Míkovou, kterou děti původně znaly spíše jako princeznu Růženku, z pohádky Jak se budí princezny, se v rámci Maratónu čtení setkaly také děti v Městské knihovně v Lokti a v Základní knihovně v Nové Roli. I je zaujaly její knihy napsané s úžasnou fantazií a humorem. To, že její knihy jsou velmi zajímavé, dokazuje i to, že hned několik knih Marky Míkové, bylo nominováno na cenu Magnesia litera v kategorii Kniha pro děti.

clanekclanekclanekclanekclanekclanek