Aktuality

24.03.2023, 02:11


Březen měsíc čtenářů
01. - 31.03.LiStOVáNí
16. 03.Turistou v Emirátech
29. 03.BOOKSTART
30. 03.Uprostřed na okraji
05. 04.Jazz v podkroví
13. 04.BOOKSTART
27. 04.Školení na PCČtenářská výzva 2023Čtenářská výzva herní listOtevírací doba dospělé odděleníOtevírací doba dětské odděleníOtevírací doba knihkupectvíNávod - čtenářské konto 1Návod - čtenářské konto 2Informace o spotřebitelské poradně D-testČtenářské placky k prodeji v knihovně i infocentruNabídka vypracování rešeršíČtečky knih k zapůjčeníOdprodej knihCertifikát ATIC


Večer plný veršů a příběhů pohladil po duši

publikováno: 21.3.2017
autor: Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová

Další z akcí pořádaných chodovskou knihovnou v rámci Března měsíce čtenářů bylo představení Krásná řeč. Herci Jan Kačer, Nela Boudová, Robert Neubert a Sofie Filipi se střídali v četbě příběhu z knihy Milana Kundery Nesnesitelná lehkost bytí, který tvořil rámec představení. To bylo rozděleno do několika příběhů, jež charakterizovalo nějaké slovo jako například láska, pravda, smutek, setkání, vzdor a podobně. K těmto slovům pak byly vybrány verše českých básníků. Celkový rámec představení dotvářelo světlo, jehož barva se měnila dle hlavních slov. Nedílnou součástí představení byl i scénický tanec v podání Sofie Filipi a Dalibora Lekeše, který tvořil skvělý doplněk k předčítaným veršům. Během představení měli návštěvníci možnost poslechnout si i skutečné perličky jako například báseň bratra Karla IV. ze 14. století či báseň Vladimíra Mikeše, který ji napsal v 89 letech. Pobavila nás i překvapení, která si na sebe protagonisté představení chystají. Diváky rozesmála povídka Jana Kačera psaná o jeho vnučce. Úžasné bylo to, že některé básně publikum znalo a šeptem si je přeříkávalo společně s herci.

Celý večer byl úžasný a herci prostřednictvím veršů přenesli diváky do krásného poetického světa. Dokázali, že jsou skutečnými mistry krásné řeči. Pro mě osobně bylo představení opravdovým pohlazení po duši. Ke krásnému zážitku přispěli i to, že všichni účinkující byli nesmírně milí a příjemní a setkání s nimi nás všechny moc potěšilo.

clanekclanekclanek